物品 "Garpenhus Konst & Auktion"

博客文關於 "Garpenhus Konst & Auktion"

成交價 "Garpenhus Konst & Auktion "

GLASSERVISDELAR (10). Strömbergshyttan.
10 st vinglas Höjd 12 cm\n10 st likörglas Höjd 8 cm. Garpenhus Konst & Auktion
BJÖRN LINDROTH. Utter, färgserigrafi, signerad, 25/360.
66,5x51 cm. Garpenhus Konst & Auktion
SALONGSGRUPP, 5 delar, nyrokoko, 1800-talets slut.
Soffgrupp/Salongsgrupp bestående av soffa, bord samt tre stolar. \nFast stoppad sits. Djuphäftad rygg. Klädsel i röd plysch. Svängd form. Rikt skuren, delvis genombruten dekor. \nSoffans längd 2214 cm, höjd 114 cm, sitthöjd 45 cm. \nStolar, höjd 92 cm, sitthöjd 45 cm.\nBord, höjd 71,5 cm, längd 127 cm, bredd 87 cm. Garpenhus Konst & Auktion
BORD i vitlackerat trä, sent 1900-tal.
Matbord i vitlackerat trä med två illäggsskivor.\nMått: 150 x 90 cm (längd med 2 iläggsskivor à 42,5 cm: 235 cm), höjd 73 cm. Garpenhus Konst & Auktion
RICHARD VOGEL. Komposition. Akvarell. Signerad R Vogel.
65x90 cm\nOramad. Garpenhus Konst & Auktion

找住址和電話號碼於 Garpenhus Konst & Auktion

Garpenhus Lunds Konst & Auktion AB
Södra Förstadsgatan 130
214 28 Malmö