博客文關於 "Dalarnas Auktionsbyrå"

成交價 "Dalarnas Auktionsbyrå "

Dräktdelar för kvinna
Liv 2st, skjortor samt mönstrade band. Fläckar, skador. Dalarnas Auktionsbyrå
Leonard Henrik Roos af Hjelmsäter (1787-1827)
Akvareller 2st, porträtt av Julius Schlüten och hans fru. Signerade och daterade 1815. Inramad. (17x11,5) Dalarnas Auktionsbyrå
Birger Welander (1916-1985)
Olja på duk, hamnbild. Signerad. (80x49) Dalarnas Auktionsbyrå
Glas 3 delar
Ljusstakar ett par, "Prince", Göran Wärff för Kosta, signerade samt tillbringare, 1900-talets början, med slipad dekor. (Höjd ca.24) Dalarnas Auktionsbyrå
Bordslampa, Kina, 1800-tal
Gråglaserad med blå dekor. Ursprungligen vas. (H.22,5) Dalarnas Auktionsbyrå
Dalarnas Auktionsbyrå 有 0 物品在分類中.

找住址和電話號碼於 Dalarnas Auktionsbyrå

Dalarnas Auktionsbyrå
Häradsvägen 24,
784 72 Borlänge
T: 0243-23 67 90
info@dalarnasauktionsbyra.se