物品 "Crafoord Auktioner"

博客文關於 "Crafoord Auktioner"

成交價 "Crafoord Auktioner "

GUNNAR NYLUND. SKÅL. Stengods med glasyr i blåa och bruna nyanser.
Rörstrand. Signerad GN ARU. Höjd 8,7 cm. Crafoord Auktioner
SOCKERSKÅL MED LOCK. KARL ANDERSSON.
Sengustaviansk stil. Silver. Stämplad Stockholm 1916. Höjd 24,5 och längd 23 cm. Vikt 619 gram. Crafoord Auktioner
WRIGHT, M. W. OCH F. VON.
Svenska fåglar (I-III). Efter naturen och på sten ritade. 3 vol. Med 365 kolorerade fågelplanscher och andra illustrationer. Ivar Baarsen, Stockholm, 1924-29. Tre folio volymer i bruna halvfranska band med förgylld ryggtext. Lätt skavda band. Bra inlagor. 3 vol. Crafoord Auktioner
BÖCKER. Ett större parti med ett 50-tal äldre böcker på svenska.
Till största delen 1700- och 1800-talen. Bl. a. äldre historia, juridik och topografi. Crafoord Auktioner
ORKIDÉVAS, silver, CESON, Göteborg, 1987.
Fylld. Höjd 19 cm. Crafoord Auktioner

找住址和電話號碼於 Crafoord Auktioner

Crafoord Auktioner
Clemenstorget 7
222 21 Lund
T:+46 (0)46-211 18 70
mail@crafoordauktioner.se