物品 "Stockholms Auktionsverk Online"

博客文關於 "Stockholms Auktionsverk Online"

成交價 "Stockholms Auktionsverk Online "

Glas 12 stycken Boda Nova
BODA NOVA, 12 st glas, klart glas med 2 linjer och rund fot, etikettmärkta, höjder ca 19,5 cm Stockholms Auktionsverk Online
John Vedel Rieper, stolar, 10 st., Danmark 1962
JOHN VEDEL RIEPER, stolar, 10 st., Erhard Rasmussen. Danmark, formgivna 1962, ek, klädda i brunt skinn, höjd 75, sitthöjd 44 cm\n\nHISTORIK:\nFormgivna 1962 till Köpenhamns snickarmästares utställning.\n\nLITTERATUR:\nJämför Grethe Jalk. 'Dansk møbelkunst gennem 40 aar. Københavns Snedkerlaugs møbeludstillinger 1927-1966', Stockholms Auktionsverk Online
Bricka silver Spanien
BRICKA, silver, Spanien, 1900-tal, med hänklar, stämplad "Rivera Sterling 916/000", längd ca 45,5 cm, vikt ca 1070 g Stockholms Auktionsverk Online
Ljuskrona
LJUSKRONA, empirestil, 1900-talets slut, för 6 ljus, höjd ca 65 cm Stockholms Auktionsverk Online
Carl Georg Wallin oljemålning
CARL GEORG WALLIN (1893-1978): Fyramastade barken "Beatrice", signerad C G Wallin, daterad 1967, olja på duk, ca 29x39 cm Stockholms Auktionsverk Online

找住址和電話號碼於 Stockholms Auktionsverk Online