博客文關於 "Auktionshuset Kolonn"

成交價 "Auktionshuset Kolonn "

PARTI PORSLIN, 7 delar, orientaliskt.
2 koppar, tekanna, 2 vaser samt 2 mindre skålar.\nHöjd ca 2,5 - 15 cm. Auktionshuset Kolonn
BESTICKSERVIS, 199 delar, nysilver, "Kungsholm"/"Hallbergsmodellen", Hallbergs. 1900-tal.
12 fiskgafflar, längd ca 18 cm.\n12 fiskknivar, 20,5 cm.\n12 hummergafflar, 19 cm.\n12 bordsgafflar, 17,5 cm.\n12 bordsknivar, 21 cm.\n12 bordsskedar, 17,5 cm.\n12 matgafflar, 20,5 cm.\n12 matknivar, 24 cm.\n12 matskedar, 20,5 cm.\n12 bakelsegafflar, 15 cm.\n12 smörgåsgafflar, 14,5 cm.\n12 smörgåsknivar, 17,5 cm.\n12 kaffeskedar, 12 cm.\n12 mindre gafflar, 12 cm.\n12 skedar, rund form, 15 cm.\nOsthyvel, 21,5 cm.\n14 delar serveringsbestick bland annat soppslev, längd ca 13,5 - 24 cm.\n4 smörknivar, 19 cm. Auktionshuset Kolonn
PARTI SMYCKEN, 5 delar, metall, Laila Bagge, Rock By Sweden, 2000-tal.
2 tiaror, olika modeller.\n1 par örhängen.\nHalsband, längd ca 40 - 46 cm.\nArmband, längd ca 19,5 cm. Auktionshuset Kolonn
VÄGGLYSTRAR, 1 par, gustaviansk stil, 1900-tal.
För två ljus vadera. Höjd ca 39 cm. Auktionshuset Kolonn
HALSKEDJA, silver, 1900-talets slut.
Längd ca 46,5 cm.\nVikt ca 88,4 gram. Auktionshuset Kolonn
Auktionshuset Kolonn 有 0 物品在分類中.

找住址和電話號碼於 Auktionshuset Kolonn

Auktionshuset Kolonn
Tulegatan 15

17278 Sundbyberg
, Stockholm
T: 08-29 33 34
info@kolonn.se