物品 "Auktionshuset Gomér&Andersson"

博客文關於 "Auktionshuset Gomér&Andersson"

成交價 "Auktionshuset Gomér&Andersson "

KLOCKSTÄLL samt FICKUR, 3 delar, 1800/1900-tal.
Fickurets boet dekorerad med hundar samt texten "Fidelitas". Diameter 51 mm.\nHöjd 17-18 cm. Auktionshuset Gomér&Andersson
BORDSUPPSATSER, 4 st, glas/nysilver, 1900-talets första hälft.
Bl.a C.G Hallberg. Den störstas längd ca 33 cm. Auktionshuset Gomér&Andersson
HIDEKI KIMURA. "Work 4-1-1". Signerad, numrerad 30/100 och daterad 78 4-4.
Händer och pennor, ca. 121x49 cm. Auktionshuset Gomér&Andersson
MATTA, Orientalisk, figural Nain med silkesinslag, gallerimodell, 400 x 98 cm.
Dekor med fåglar, tätknuten ca 500.000 knutar per kvm. Auktionshuset Gomér&Andersson
SKÄNK, bemålad, sekelskiftet 1900.
Höjd 121 cm. Bredd 52 cm, längd 120 cm. Auktionshuset Gomér&Andersson

找住址和電話號碼於 Auktionshuset Gomér&Andersson

Auktionshuset Gomér&Andersson
Industrigatan 36
Box 405

581 04 Linköping
T:013-37 52 10

auktionshuset@gomer-andersson.se